Вільшанська громада

Черкаська область, Городищенський район

Проект рішення Вільшанської селищної ради "Про програму фінансування, утримання та ремонту автомобільних доріг державного і місцевого значення, поліпшення матеріально – технічної бази місцевих підприємств з будівництва, реконструкції, утримання авто

Дата: 29.03.2019 14:42
Кількість переглядів: 18

ПРОЕКТ

 

ВІЛЬШАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ГОРОДИЩЕНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

         _______  2019 року                                                                    № 4 -   /VІІ

Про  програму фінансування утримання та ремонту автомобільних доріг державного і місцевого значення, поліпшення матеріально-технічної бази місцевих підприємств з будівництва, реконструкції, утримання автодоріг на 2019 -2020 роки

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух»,  враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради з питань планування  соціально-економічного розвитку, комунальної власності будівництва, та з питань фінансів,  бюджету, інвестицій  регуляторної політики, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити  програму фінансування утримання та ремонту автомобільних доріг державного і місцевого значення, поліпшення матеріально-технічної бази місцевих підприємств з будівництва, реконструкції, утримання автодоріг на 2019-2020 роки (далі – Програма) згідно додатку.
 2. При формуванні місцевого  бюджету на відповідні роки передбачити видатки на реалізацію заходів Програми.
 3. Контроль за виконанням рішення доручити постійним комісіям селищної  ради з питань планування  соціально-економічного розвитку, комунальної власності будівництва, та з питань фінансів,  бюджету, інвестицій  регуляторної політики .

 

Селищний голова                                     В.М. Яровий

 

Погоджено:

 

 

Додаток

до рішення селищної ради

від 09 квітня 2019 4 - /УІІ

 

Програма

фінансування утримання та ремонту автомобільних доріг державного і місцевого значення, поліпшення матеріально-технічної бази місцевих підприємств з будівництва, реконструкції, утримання автодоріг

на 2019-2020 роки

 

1.Визначення проблеми, на розв’язання якої направлена Програма

Мережа автомобільних доріг є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи України, яка забезпечує роботу всіх галузей економіки та соціальний розвиток територій. Від стану автомобільних доріг залежать витрати на перевезення вантажів та пасажирів, рівень цін, зайнятість населення, екологічний стан навколишнього середовища та темпи розвитку економіки загалом.

Стан транспортних комунікацій – одна з найбільш принципових умов інвестиційного процесу. Там, де не вистачає автомобільних доріг, економіка, як правило, розвивається повільно, і навпаки, розвинута мережа доріг задовільної якості сприяє притоку інвестицій в економіку  країни.

Створення сприятливих умов, необхідних для стабільного та ефективного розвитку дорожнього комплексу, залишається одним із пріоритетних завдань діяльності виконавчого комітету Вільшанської селищної ради.

Загалом опорна мережа доріг  на сьогодні сформована і її подальший  розвиток спрямований на реконструкцію дорожнього покриття всієї мережі доріг, підвищення пропускної здатності та безпеки руху окремими автомобільними дорогами, де суттєво зросла інтенсивність руху  транспортних засобів.

  Належне утримання, ремонт та реконструкція доріг неможливе без наявності  відповідних підприємств, виробнича діяльність яких спрямована виключно на названі цілі. Сьогодні дороги загального користування  обслуговуються та ремонтуються Філією «Корсунь – Шевченківський  райавтодор » ДП «Черкаський облавтодор» (далі- Філія). Робота цієї організації часто викликає справедливі нарікання, але цьому є і об’єктивні причини і основними із них є наступні:

 • хронічне, із року в рік, недофінансування Філії як підрядної організації з ремонту доріг;
 • недостатність дорожньо – будівельної та спецтехніки з утримання та ремонту доріг;
 • критична зношеність наявної техніки, яка давно відпрацювала свій визначений ресурс;
 • регулярні випадки затримання заробітньої плати, а як наслідок, недостатність та плинність кадрів;
 • інші причини.

Програма фінансування утримання та ремонту автомобільних доріг державного і місцевого значення, поліпшення матеріально-технічної бази місцевих підприємств з будівництва, реконструкції, утримання автодоріг на 2019-2020 роки (далі - Програма) розроблена з врахуванням необхідності здійснення реформування державного управління автомобільними дорогами у найближчому періоді та на виконання законів України „Про автомобільні дороги", „Про дорожній рух", «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт».

2. Мета Програми

Метою програми є покращення транспортно-експлуатаційного стану мережі автомобільних доріг, забезпечення безперервності розвитку мережі автомобільних доріг, підвищення рівня їх капітальності відповідно до темпів автомобілізації країни, економічності, комфортності та безпечності перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, поліпшення матеріально-технічного стану дорожньо-експлуатаційних підприємств.

                                3. Шляхи виконання Програми

Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення, можуть здійснюватись з усіх місцевих бюджетів (як співфінансування на договірних засадах).

                                     4. Завдання Програми

Завданням Програми є збереження від подальшого руйнування та забезпечення належного експлуатаційного стану автомобільних доріг місцевого та державного значення, шляхом виконання робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання; забезпечення дорожніх організацій району,  у випадку потреби, технікою, запасними частинами, паливо – мастильними  та іншими матеріально-технічними ресурсами.

 

5. Фінансування Програми

 

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного, районного бюджету (також на умовах співфінансування), коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Обсяг коштів на реалізацію Програми затверджується, виходячи з фінансових можливостей місцевого бюджету.

Головним розпорядником коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення виступає виконавчий комітет Вільшанської селищної ради.

Виконавцем Програми та замовником робіт є Служба автомобільних доріг у Черкаській області (далі - Служба), на балансі якої знаходяться дороги загального користування державного та місцевого значення.

Перерахування коштів з місцевого бюджету здійснюється у вигляді субвенцій Службі.

 

 

 1. Очікувані результати виконання Програми

 

 •  збереження та поліпшення транспортно-експлуатаційного стану мережі автомобільних доріг ;
 •  проведення ремонту автомобільних доріг, насамперед із найвищою інтенсивністю руху;
 • підвищення рівня безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;
 •  забезпечення безперешкодному доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів дорожньої інфраструктури;
 • залучення не бюджетних джерел фінансування.

 

 1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

 Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія селищної  ради з питань планування  соціально-економічного розвитку, комунальної власності будівництва.

 

Секретар                                                 Л.Г.Панчишин

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора