Вільшанська громада

Черкаська область, Звенигородський район

Історія с. Петрики та с. Сегединці

Історія сіл Петрики та Сегединці з прилеглими хуторами Ільченкове, Кудинівка, Моргунове, Трихуторівка на Черкащині сягає майже трьох століть. І ми сучасні нащадки козаків- першопоселенців, повинні знати, хто перед нами трудився на цій землі, хто боронив її від ворогів, хто організовував наше життя й будував нашу Українську державу.

Утворилися ці поселення у ХVIII cт., коли територія ще перебувала у складі Київського воєводства Речі Посполитої, далі більше ста років була частиною Звенигородського повіту Київської губернії, з 1923 по 1959 рік – в складі Вільшанського району Черкаської округи ( з 1932 року – Київської, а з 1954 – Черкаської областей ), а від 1959 року й донині – в складі Городищенського району Черкаської області.

Населення станом на 1 січня 2016 року становить 516 чоловік.

Територіально межує із землями населених пунктів: смт Вільшана та с. Журавка Городищенського району, с. Сухини Корсунь – Шевченківського району та селами Гнилець, Кононово – Івасів Звенигородського району.

Передісторію поселень засвідчують археологічні знахідки різних епох. Найдавніші із них – це два поселення трипільської культури (IVIIIтис. до. н. е. ), які були виявлені краєзнавцем І.П.Гуріненком у 1980-х роках. Поселення Петрики-І знаходиться у центральній частині села під назвою Вигін ( навпроти меморіального комплексу – братської могили жертв Великої Вітчизняної війни), під сучасною забудовою. Поселення Петрики – ІІ розташоване на підвищенні (урочище Бабине Черево), обмеженому р. Журавкою і струмком на південний схід від села. Площа становить до 20га.

Точна дата заснування села Петрики нам не відома. Окремі публікації вказують XVII ст.., але історичні джерела, які б це підтверджували - відсутні.

Село Сегединці засноване у XVIII ст. В основі назви – антропонім Сегеда – прізвище козака, що першим звів тут осаду. Колишня назва – Сегедин хутір.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора