Виставка Журавлина Україна

Дата: 01.03.2019 14:37

#ЛесяТищенко #виставкаЖуравлинаУкраїна #МісіязізбереженнякультурноїспадщиниетноспільнотУкраїниСкрижалі #Скрижалі #Дипломат #Ukrpress_info #ОленаСалиста #ОлексійВоронцов #СергійКомісаров #ВолодимирЯровий #ЛюдмилаЯрова #ІринаБілик #Мистецькахвиля #Ukrvideotravel Є 54-а! А незабаром буде і 55-та! До Дня Героїв Небесної Сотні і до 5-ї річниці Революції гідності у художній галереї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника Черкаської області відкрилася виставка народного художника України Лесі Тищенко. Називається вона «Журавлина Україна». Цікаво, що у цієї виставки, на якій представлені картини талановитої української миткині (вони розповідають про непросте життя-буття українських воїнів у зоні АТО), є ще й друга назва : «І мертвим, і живим, і ненародженим…» Разом із роботами пані Лесі відвідувачі мистецького вернісажу побачили також й картини дітей, батьки яких воюють на Сході нашої держави. На Черкащину із Києва ці картини передала голова Місії зі збереження культурної спадщини етноспільнот України «Скрижалі» Алла Виноградна. Інформаційну підтримку проведенню подвійної виставки здійснили Всеукраїнський журнал «Дипломат» (за що – особлива подяка шеф-редакторові цього впливового видання Олені Салистій) і інформаційне агентство Ukrpress.info (дякуємо Олексія Воронцова та Ігоря Шамоту). У реалізації цього масштабного загальноукраїнського проекту також взяла участь і Народна артистка України Ірина Білик. Її мама – Анна Яківна – допомогла пані Лесі не лише організувати виставку у художній галереї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, а й накрила щедрий стіл для всіх, хто прийшов на цей мистецький вернісаж. До нашого гурту приєдналося з півсотні шанувальників сучасного образотворчого мистецтва. В тому числі, й воїни-патріоти, які пройшли шляхами – дорогами Донецької і Луганської областей і на власному досвіді дізналися : чим насправді є для кожного із нас війна на Сході? Відкриття виставки відомої художниці тривало майже дві години. Для Черкащини це й справді визначна подія. Ось чому на святі Мистецтва було чимало гостей із різних куточків краю. На вогник до пані Лесі завітали також і старі добрі друзі – селищний голова смт. Вільшана Володимир Яровий і його чарівна дружина Людмила. Це подружжя давно підтримує Лесю Тищенко, адже шанує її не лише як талановиту художницю, а як волонтерку, яка протягом вже п”яти років їздить на фронт, аби своєю творчістю піднімати бойовий дух наших солдатів і офіцерів. Під час відкриття виставки у Корсунь-Шевченківському пані Леся запевнила громаду, що на досягнутому зупинятися не збирається. Найближчим часом її «Журавлина Україна» буде демонструватися на території Посольства Литви в Україні. А далі – вихід на міжнародний рівень. Адже за кордоном у Лесі Тищенко є чимало шанувальників, які хотіли б побачити її чудові партріотичні картини. Ну, а мені залишається додати, що репортаж про відкриття виставки «Журавлина Україна» вже найближчим чаcом ви зможете подивитися у програмі «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel у YuoTube.