Державна соціальна допомога на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Дата: 21.01.2020 15:40

Державна соціальна допомога на дітей призначається в грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця і прийомним батькам на кожну прийомну дитину. Грошове забезпечення призначається кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків.

Призначається соціальна допомога та грошове забезпечення за заявою батьків-вихователів і одного з прийомних батьків, до якої додаються:

• рішення районної держадміністрації про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;
  • документи, що підтверджують статус дитини;
  • довідка органів виконавчої служби про розмір аліментів;
  • довідка з місця навчання про розмір стипендії.

Призначення соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюється з моменту влаштування дитини у дитбудинок сімейного типу або прийомну сім’ю включно до досягнення дитиною 18-річного віку, а у разі навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах – до його закінчення, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна  допомога , розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитбудинок сімейного типу або прийомну сім’ю. У разі зміни розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги батьки-вихователі або прийомні батьки зобов’язані повідомити про це управління  для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної соціальної допомоги.

Категорія дитини

01.01.2020

01.07.2020

Діти до 6 р.

3 718,00

3 842,00

Діти від 6 до 18 років

4 436,00

4 636,00

4 790,00

Діти від 18 до 23 років

4 394,00

4 540,00

Розмір грошового забезпечення батьків становить 35% двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину.